آخرین اخبار

اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین در خراسان جنوبی

طرح منطقه ای مدیریت مصرف بنزین به منظور جلوگیری از قاچاق و هدر رفت سرمایه ملی در خراسان جنوبی اجرا می شود.
اشتراک گذاری
07 شهریور 1401
290 بازدید
نویسنده : کاج نیوز
کد مطلب : 480

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با اشاره به رشد مصرف سوخت بنزین در ماه‌های اخیر در کشور و استان خراسان جنوبی، گفت: تفاوت قیمت سوخت در کشور ما با کشور‌های همسایه موجب شده است که قاچاق سوخت در استان‌های مرزی افزایش یابد، به همین دلیل به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی این طرح در کشور اجرا شده است.
مردانی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح تمام زیرساخت‌های لازم تامین شده است، گفت: با تصمیات اتخاذ شده برای اجرای این طرح، همانند طرح مدیریت مصرف گازئیل برای مصرف کنندگان واقعی و مردم هیچگونه مشکلی ایجاد نخواهد شد.
وی گفت: با اجرای این طرح برای کارت سوخت خودرو‌های شخصی علاوه بر سهمیه بنزین یارانه ای، سهمیه بنزین با نرخ دوم نیز تعیین می‌شود.
مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح هیچ تغییر در سهمیه سوخت یارانه‌ای و قیمت سوخت ایجاد نخواهد شد، گفت: میزان سهمیه بنزین نرخ دوم که علاوه بر سهمیه بنزین یارانه‌ای تعیین شده است، ۱۵۰ لیتر در ماه می‌باشد و در هر نوبت سوخت گیری می‌توان ۳۰ لیتر سوخت گیری انجام داد.
مردانی گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای افرادی که به هر دلیلی فاقد کارت سوخت بنزین هستند، برای جایگاه‌های سوخت کارت بنزین با سهمیه نرخ دوم در نظر گفته شده است.
وی با بیان اینکه کارت سوخت با نرخ دوم برای جایگاه‌های سوخت در هر جایگاه با توجه به شرایط این جایگاه‌ها تامین شده است، گفت: حداقل برای هر جایگاه سوخت، یک و حداکثر چهار کارت سوخت با نرخ دوم در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: کارت سوخت جایگاه داران نیز دارای سهمیه مشخص ۸ هزار لیتری یا ۲۵۵ تراکنشی می‌باشد و در هر بار سوخت گیری مصرف کننده می‌تواند ۲۰ لیتر دریافت کند.
مردانی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح برای مصرف کنندگان هیچگونه مشکلی ایجاد نخواهد کرد، گفت: مردم اخبار مرتبط با اجرای این طرح را فقط از طریق رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.