آخرین اخبار

سالگرد سفر تاریخی مقام معظم رهبری به خراسان جنوبی

امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح ششم شهریور سال ۱۳۷۸ در اجتماع باشکوه مردم خونگرم و صمیمی شهرستان بیرجند، با اشاره به نقش قابل توجه مردم این خطه از کشورمان در مبارزات اسلامی ملت ایران، وجود استعدادهای فراوان انسانی و طبیعی را در منطقه جنوب خراسان خاطر نشان کردند و ضرورت احیای این استعدادها […]

اشتراک گذاری
06 شهریور 1401
282 بازدید
نویسنده : کاج نیوز
کد مطلب : 474

امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح ششم شهریور سال ۱۳۷۸ در اجتماع باشکوه مردم خونگرم و صمیمی شهرستان بیرجند، با اشاره به نقش قابل توجه مردم این خطه از کشورمان در مبارزات اسلامی ملت ایران، وجود استعدادهای فراوان انسانی و طبیعی را در منطقه جنوب خراسان خاطر نشان کردند و ضرورت احیای این استعدادها را به عنوان یک دستور اسلامی مورد تأکید قرار دادند.

ایشان فرمودند: ایمان، پایبندی و اعتقاد راسخ به حاکمیت دین و ارزش‌های اسلامی خصوصیت همیشگی مردم بیرجند است. در این شهر، علما و شخصیت‌های علمی و ادبی بزرگی پرورش یافته که مرحوم آیت‌الله سید حسن تهامی و مرحوم آیت‌الله شیخ محمد حسن ضیاءآیتی و نیز حاج شیخ جواد عارفی عالم کهنسال این شهر از زمره آنان محسوب می‌شوند.

مردم بیرجند به عنوان مسطوره‌ای از ملت ایران در دوره حاکمیتِ رژیم ستمشاهی، پایبندی خود را در حمایت از هر حنجره‌ای که از آن نام اسلام و قرآن بلند می‌شد و برای حاکمیت دین فریاد می‌کشیدند، نشان دادند برای مردم این شهر آمار و ارقام افتخارآمیزی از سرداران رشید و شجاع، شهدا، جانبازان و آزادگان به ثبت رسیده است.

امروز در سایه حاکمیت اسلام، این منطقه از استعدادهای انسانی بالایی برخوردار است و استعدادهای طبیعی نظیر معادن غنی و سرزمین‌های بالقوه حاصلخیز، امکانات فراوانی برای پیشرفت و ارتقاء سطح زندگی مردم به وجود آورده است که دستور اسلام، احیای این استعدادهاست.

پرورش استعدادهای انسانی هدف و خواست مؤکد نظام و انقلاب اسلامی است، این کشور متعلق به شما جوانان است و باید به نام اسلام و زیر پرچم اسلام از هر جهت ساخته شود بنابراین از خودسازی فکری و معنوی نباید غافل شوید نظام اسلامی پرچم دین را برافراشته و جوانان باید از این فرصت برای تقویت عقاید دینی، ایمان، تعبد و پایبندی به دین استفاده کنند چون از رهگذر آن، تک تک جوانان به عناصری مؤثر در پیشرفت کشور تبدیل خواهند شد.

همه کسانی که در این کشور مسئولیتی دارند باید بدانند که برای این نظام، مرکزیت کشور اولویت محسوب نمی‌شود، شمال و جنوب و شرق و غرب کشور همه در حکم واحد هستند و هیچکدام از این مناطق حق بیشتری در منابع عمومی کشور نسبت به سایر مناطق ندارند بنابراین دولت، مسئولان کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید به همه کشور یکسان نظر کنند و هر جا محروم‌تر است، نظرشان به آنجا جدی‌تر، کارآمدتر و دلسوزانه‌تر باشد.

شما جوانان باید از استعداد خود در فراگیری مهارت‌ها و کسب تخصص‌ها هر چه بیشتر استفاده کنید، خوب درس بخوانید و خود را مجهز کنید. البته علم به تنهایی کفایت نمی‌کند و انسان عالم، هنگامی مفید واقع خواهد شد که ایمان راسخ داشته باشد.

حال با گذشت سال‌ها از آن سفر پر خاطره و شیرین مردم خراسان جنوبی چشم انتظارند تا با دیگر سفر ایشان به استان رقم خورد .

مردم خراسان جنوبی بارها در دیدارهای مختلف با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خواستار سفر رهبری به این استان کویری شدند و امروز نیز مردمان کویرمهم‌ترین آرزویشان سفر پرخیر و برکت رهبری به خراسان جنوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.