آخرین اخبار

قاچاق می‌تواند جهش تولید را با مشکل مواجه کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: قاچاق کالا خطراتی را می‌تواند برای جهش تولید ایجاد کند
اشتراک گذاری
09 فروردین 1403
43 بازدید
کد مطلب : 783

به گزارش کاج نیوز، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به عزم راسخ و ویژه دولت سیزدهم بر موضوع مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: قاچاق کالا می‌تواند جهش تولید را به صورت جدی به خطر بیندازد.
وی با بیان اینکه پدیده مهلک و شوم قاچاق در کشور و خراسان جنوبی دامن گیر است، افزود: باید از ورود کالای قاچاق به استان و خروج قاچاقی کالا از استان پیشگیری کنیم تا مشکلات و تبعات بعدی آن به حداقل برسد.

طالبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بار‌ها بر موضوع برخورد با کالای قاچاق تأکید کرده اند، گفت: مقام معظم رهبری تأکید دارند که در این خصوص باید برنامه ریزی لازم برای بستن منافذ قاچاق کالا در ورودی و خروجی‌ها صورت گیرد و برای آن راهکار‌های لازم پیدا شود تا از قاچاق کالا پیشگیری شده و قاچاق به حداقل برسد.

معاون سیاسی استاندار به عوارض شوم ناشی از قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: در ورودی‌ها و خروجی‌های رسمی کشور گمرک مستقر است و حقوق و عوارض دولتی را می‌گیرد، اما در موضوع قاچاق این اتفاق نمی‌افتد و کالا بدون پرداخت حقوق دولت خارج و یا وارد می‌شود که این تنها بخشی از تبعات اقتصادی قاچاق کالاست.

وی برهم خوردن تعادل بازار عرضه و تقاضا را از دیگر عوارض قاچاق کالا دانست و گفت: سود آوری و فساد مالی، مختل شدن تولید و صنایع کشور و کارخانه ها، به هم ریختن بازار با اشباع کالای قاچاق، عدم مدیریت صحیح دولت بر مدیریت اقتصادی و تهدید سلامت و بهداشت مردم از دیگر عوارض خسران آفرین کالا‌های قاچار است.

طالبی به عوارض استفاده از لوازم بهداشتی و آرایشی و البسه تاریخ گذشته و قاچاق اشاره کرد و با تأکید بر اینکه اینها تهدیدی برای مردم هستند، گفت: در این خصوص فرهنگ سازی لازم صورت نگرفته تا مردم از عوارض و تهدید‌های بهداشتی کالا‌های قاچاق باخبر باشند.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه تعامل بین دستگاهی در مقابله با قاچاق کالا و ارز بسیار مؤثر است چرا که یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند با این امر مهم مبارزه کند، گفت: تعاملات بین دستگاهی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با هدف حل مشکل و فراتر از قانون باید باشد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم عزم بسیار ویژه و راسخی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد و بار‌ها رئیس جمهور بر مقابله با کالای قاچاق تأکید داشته اند، گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری با شعار جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده که در این زمینه مردم باید با مقابله با کالای قاچاق به افزایش تولید کمک کنند.

طالبی گفت: چنانچه کالای قاچاق به راحتی بتواند وارد شده، در بازار عرضه شود و به مصرف برسد، جهش تولید که مورد تأکید رهبری و حاکمیت و مسئولان است در سایه این پدیده شوم قرار خواهد گرفت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.