آخرین اخبار
استان خراسان جنوبی

برگزاری همایش شیرخوارگاه حسینی در خراسان جنوبی

همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با هفتم محرم با هدف گرامیداشت یاد حضرت علی‌اصغر (ع) طفل شیرخوار شهید کربلا در ۲۴ بقعه متبرکه استان برگزار شد.
اشتراک گذاری
10 مرداد 1401
332 بازدید
نویسنده : کاج نیوز
کد مطلب : 355

حجت‌الاسلام حسن رحیمی، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی امروز در حاشیه مراسم شیرخوارگان حسینی بیرجند اظهار داشت: همایش شیرخوارگان حسینی امروز همزمان با هفتم محرم با هدف گرامیداشت یاد حضرت علی‌اصغر (ع) طفل شیرخوار شهید کربلا در ۲۴ بقعه متبرکه استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن رحیمی با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در امامزادگان باقریه بیرجند افزود: در این همایش بیش از ۲۵۰ لباس و سربند شیرخوار حسینی به صورت رایگان قبل از مراسم بین شرکت‌کنندگان توزیع شده است.

وی یادآور شد: قرائت قرآن، مداحی، روضه، سخنرانی، گهواره‌گردانی و نذرنامه خوانی از مهمترین برنامه‌های این همایش بود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در این آیین که بیشتر آنها را بانوان تشکیل دادند با در دست گرفتن کودکان شیرخوار خود و پوشاندن لباس‌های همانند در غم مظلومیت سید و سرور سالار شهیدان به سوگواری پرداختند.

وی عنوان کرد: به تصویر کشیدن حادثه جانسوز کربلا، بیان اهداف قیام عاشورا، تقویت نهضت عاشورایی، بیعت مادران و اعلام آمادگی برای تربیت سربازان امام زمان (عج) از جمله اهداف برگزاری این آیین است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.