آخرین اخبار

فروش بیش از ۴ میلیارد تومانی صنایع‌دستی خراسان جنوبی در نوروز

بیش از ۴ میلیارد تومان انواع تولیدات دستی خراسان جنوبی در بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در نوروز به فروش رسید.
اشتراک گذاری
10 فروردین 1403
45 بازدید
کد مطلب : 773

به گزارش کاج نیوز، معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: از مجموع تولیدات به فروش رفته صنایع‌دستی، ۱ میلیارد تومان در کارگاه‌ها و ۳ میلیارد تومان مربوط به بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی بوده است.

فولادی افزود:نساجی سنتی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قمیتی ،بافت‌های داری مانند گلیم، گبه و تولیدات چرمی بیشترین میزان فروش صنایع‌دستی استان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین فروش صنایع‌دستی به ترتیب مربوط به شهرستان‌های طبس، فردوس و بیرجند بوده است گفت : ۱۲ هزار نفر در حوزه صنایع‌دستی استان فعال هستند که هشت هزار نفر مجوز و پروانه انفرادی تولید دارند.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: این صنعتگران در ۲۵ رشته صنایع‌دستی از جمله نساجی سنتی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، بافت‌های داری، گلیم، پلاس بافی، تولیدات چرمی، صنایع چوبی مانند معرق و منبت، خراطی سنتی، صنایع فلزی مانند قلم‌زنی و چلنگری فعالیت دارند.

فولادی با اشاره به اینکه در ۳۵ بازارچه و نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی در قالب ۳۱۴ غرفه عرضه و فروش در مرکز و شهرستان‌های استان فعال است گفت: علاوه براین در ۲۸ چادر عشایری در مسیر‌های مواصلاتی و ورودی شهر‌های استان نیز نسبت به عرضه و فروش صنایع دستی و تولیدات عشایر اقدام می‌شود.

وی افزود: ۵۷ کارگاه صنایع‌دستی به صورت کارگاهی – فروشگاهی (ورکشاپ) در استان فعال است که همزمان مسافران و گردشگران می‌توانند با نحوه تولید محصول آشنا شده و نسبت به خریداری صنایع‌دستی اقدام کنند.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: در ۲ هفته گذشته ۱۹ هزار نفر در طرح کارگاه‌گردی صنایع‌دستی استان شرکت کردند و این طرح کمک می‌کند تا مردم با انواع هنر‌های سنتی و صنایع دستی آشنا شوند..

در ۲ هفته اخیر در مجموع ۱۳۷ هزار نفر مسافر و گردشگر از بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی استان بازدید کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.